Mead Base

Žufánek přímo ze zdroje přímo v centru hlavního města u Národního divadla na prodejně podle Gusta obchod.
Jedinečná absintová specialita. Základ absintu tvoří medovec – destilát z medoviny. Díky němu má výsledný absint tajuplně medovou charakteristiku, kterou nenajdete u žádného jiného absintu na trhu. 
Mead Base Žufánek je postavený na zcela originální bázi. Namísto tradičního obilného lihu či vínovice jsme jako základ pro maceraci bylin využili destilát z naší medoviny. V něm jsme vymacerovali a poté opět zdestilovali aromatické byliny kompletně vypěstované na našem políčku. Jedinečné aroma sladkého medu ve spojení s hořkým pelyňkem pravým, anýzem, fenyklem, yzopem a pelyňkem pontským vytvořilo tak charakteristický produkt, který nemá chuťovou a aromatickou konkurenci. V receptuře je menší množství anýzu a fenyklu oproti našim ostatním absintům. Kvůli tomu má o něco slabší zakalování (louche), zato je ale vhodnější i pro konzumenty, kteří nemají v oblibě dominantní anýzovou chuť.
Na výrobu jednoho litru 55% medovce (destilátu z medoviny) bylo zapotřebí 1,4 kg medu
A jsou tu i další zajímavé produkty - ochutnejte
Jedinečná absintová specialita. Základ absintu tvoří medovec – destilát z medoviny. Díky němu má výsledný absint tajuplně medovou charakteristiku, kterou nenajdete u žádného jiného absintu na trhu.
 
Mead Base je postavený na zcela originální bázi. Namísto tradičního obilného lihu či vínovice jsme jako základ pro maceraci bylin využili destilát z naší medoviny. V něm jsme vymacerovali a poté opět zdestilovali aromatické byliny kompletně vypěstované na našem políčku.
 
Jedinečné aroma sladkého medu ve spojení s hořkým pelyňkem pravým, anýzem, fenyklem, yzopem a pelyňkem pontským vytvořilo tak charakteristický produkt, který nemá chuťovou a aromatickou konkurenci. V receptuře je menší množství anýzu a fenyklu oproti našim ostatním absintům. Kvůli tomu má o něco slabší zakalování (louche), zato je ale vhodnější i pro konzumenty, kteří nemají v oblibě dominantní anýzovou chuť.
 
Na výrobu jednoho litru 55% medovce (destilátu z medoviny) bylo zapotřebí 1,4 kg medu
Přijďte si osobně koupit všechny oblíbené alkoholické nápoje z lihovaru Žusy s.r.o.k nám. Tak na Vaše zdraví

This absinthe Zufanek Mead Base is created using honey spirit as a base – alcohol distilled from mead. Thanks to this the resulting absinthe exhibits mysterious honey characteristics that you will not find in any other absinthe on the market. A specialty absinthe built on mead spirit complemented with aromatic herbs from our garden. We adore absinthes and we love crafting new recipes and styles. From our prototypes a product was born and given the name Mead Base. Grows out of our use of an altogether original principle. In place of the more traditional grain alcohol or grape spirits we employ a distillate from our own three-year-old Žufánek Mead to macerate the herbs in. After the initial maceration with aromatic herbs grown exclusively from our fields the result is then redistilled. The inimitable aroma of sweet honey in combination with bitter wormwood, anise, fennel, hyssop and Roman wormwood so distinguishes our product that no other abinthe comes close in taste and aroma .The third batch, which has just now come on the market, was distilled in August 2016 in a limited quantity. To produce one liter of honey spirit (distilled mead) requires 1.4 kg of honey.

Na otázku, kde seženu kvalitní absinthe je odpověď velmi jednoduchá. Tady a právě teď. Destilát z bylin kup zde jako dárek pro kamaráda, pro muže k svátku, k narozeninám, na Vánoce i jen tak pro sebe na dnešní den.

Kontaktujte nás