Vánoce a víno jako dárek

Hledáte víno na letošní vánoce? Vyberte si vína na našem eshopu.

Nabídka odrůdových bílých a červených vín přímo ze sklepního hospodářství vinařství

Přímý prodej Vín na Vánoce

 

SKLAD PRAHA 

Rozvoz dárků po Praze až do domu - až na váš stůl

 
 
Jaké víno na Vánoce. Poradíme Vám, jaká vína volit k tradičnímu vánočnímu menu, nejen na Štědrý večer, ale i na Hod Boží a případně i na Štěpána, které máme od sametové revoluce bez Štěpána, nesmí chybět víno na Silvestra a hned následuje víno měsíce Ledna
Víno a přípitek na Vánoce
Každá slavnostní hostina začíná přípitkem. Pro tuto příležitost se nejlépe hodí sušší lehčí bílé víno, které vybudí chutě k dalšímu požitku a naladí společnost. Víno naléváme raději lehce podchlazené, řekněme na 9°C, a během večera nenecháme příliš zteplat. Vhod nám přijdou mladší bílá vína odrůd Sauvignon, Müller-Thurgau či třeba Aurelius, která dobře poslouží i ke studenému předkrmu, pokud jej tedy servírujeme. Vybírám náš Aurelius pozdní sběr z letošní sklizně.
Víno a Štědrovečerní večeře
Večeře pokračujeme tradičně rybí polévkou. Ta je sama o sobě výrazným chuťovým zážitkem. Pokud jsme již spotřebovali první lahev, měli bychom nabídnout bílé víno plnějšího charakteru, jako je Ryzlink vlašský z Pálavy, vyzrálejší ryzlink rýnský či Veltlínské zelené. Já volím pro sebe lehký veltlínek, rodina si přeje rýnský ryzlink pozdní sběr, ten loňský byl opravdu povedený.
Víno Perná- vína ze slunce Pálavy v supermarketu nekoupíte!
Jako hlavní chod jíme smaženého kapra, tradičně s bramborovým salátem. Ale jedna část naší velké rodiny si dá raději řízek, máme připravený vepřový i kuřecí. Zde bude potřeba opět moravské bílé suché víno výraznější chuti, mohutné, s pevnou kyselinkou. K tomu poslouží dobře Chardonnay. Hlasuji pro Chardonnay, žádný výběr z hroznů, mám na tuto slavnostní příležitost nachystané kabinetní víno, je to specialita naše vinařství a král vín pro letošní rok.
Po jídle, kdo má ještě místo, přicházejí na řadu zákusky, moučníky, cukrovinky, vánoční cukroví, prostě kde se vyskytuje více cukru, tam pasují přírodně sladší vína. To už ale nikdo nedává pozor a vínu nevěnuje žádnou pozornost, protože většina se již těší na vánoční dárky a od stolu odcházíme všichni společně. Máme takový zvyk, že nikdo od stolu neodchází, dokud všichni nedojedí.
Ke sladkému vybírám zvláštní víno naše domácí růžové, Rulandské modré rosé výběr z hroznů. K méně sladkým moučníkům se ale budou dobře hodit i výrazně aromatická bílá vína – i pokud budou suchá – Muškát moravský či Tramín. Ledové víno si schováme na druhý den ke kávě, až se přijde domů z odpolední procházky po vinohradech.
V řadě domácností, především na Moravě, ale i v Čechách se připravuje na Štědrý den kuba – pokrm z krup a hub. K němu lze doporučit naše lehké červené víno s jemnou tříslovinou, například Rulandské modré. Já zkusím ale Svatovavřinecké pozdní sběr, to je naše tradiční červená odrůda
Naše vína ze slunce Pálavy v supermarketu nekoupíte!
Víno na Boží hod. Již tradičně se u nás servíruje naše domácí kachna či koupená husa. Doporučujeme náš vlastní recept, při pečení si stále a stálé nalévat a dolévat víno, drůbež také vínem podlévat, speciálně až při dopečení, aby kůrčička byla pěkně křupavá. U nás naléváme domácí víno červené ne příliš těžké, zato výrazně ovocité, které neubije chuť masa, s živější kyselinkou, která bude dobrou protiváhou k drůbeží a hodně mastné úpravě. K tomu domácí knedlík, kombinujeme houskový i bramborový. Všem vřele doporučuji pivo, nejlépe hořkou Plzeň, po té vám krásně slehne a víno se pak dá pít celé odpoledne, u televize či při posezení s rodinou celý večer a pak spát a spát po víně až do rána zimního. Děkujeme Vám za nákupy našich vín, těšíme se na Vás při nákupu vína na našem internetovém obchodě zase příští rok. 

 

Kontaktujte nás