O vinařský tratích

31.12.2012 07:25

Viniční trať je pozemek, na kterém se pěstuje réva vinná. Musí splňovat přdpoklady zeměpisné polohy,

svažitosti, teploty a délky oslunění i půdně klimatických vlastností.Viniční trať byla v minulosti obecně

nazývána hora.Více zde: https://dbv.webnode.cz/vinarske-trate-v-obci/vinarske-trate-v-obci-bozice/

Hledáte víno z Pálavy?

osobní odběry po celé ČR

Objednejte u nás!

Viniční trať je pozemek, na kterém se pěstuje réva vinná. Musí splňovat přdpoklady zeměpisné polohy,

svažitosti, teploty a délky oslunění i půdně klimatických vlastností. Viniční trať byla v minulosti obecně nazývána hora. Kvalitní moravské víno z vinařských tratí Pálava v Praze za skutečně rozumné ceny! Hledáte dobré víno za přímé ceny od vinaře? Viniční trať je pozemek, na kterém se pěstuje réva vinná. Musí splňovat předpoklady zeměpisné polohy, svažitosti, teploty a délky oslunění i půdně klimatických vlastností.Vyberte si u nás víno z Perné podle vinařských tratí a pohodlně nakupte naše vína Online.‎ Tratě a jejich polohy se nacházejí jak v Perné, tak v obci Bavory. Goldhammer, Purmice, Pravá bavorská, U spálené hospody, Levá bavorská, Levá klentnická, Pravá klentnická, Kotelná, Věstonsko se nachází v perenském katastru. Tratě Pod Pálavou a Slunečná v katastru bavorském. Hlavní odrůdy: Chardonnay, Ryzlink rýnský, Cabernet Sauvignon, Rulandské modré, Frankovka, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Ryzlink vlašský, Sylvánské zelené, Veltlínské zelené, Svatovavřinecké, Zweigeltrebe, Viničními horami byly odpradávna nazývány pozemky s vinicemi. Dnes jim říkáme viniční trati. Názvy viničních tratí mají původ v názvech viničních hor, Každý pozemek s vinicí lze dle dnešního zákona o vinohradnictví a vinařství přesně zařaditVybírejte vína z Pálavy, najděte si své víno z Pálavy podle vinařské tratě. Očekávejte od nás víno, které má každý rok svůj charakter.. 

Vinařské oblasti, podoblasti a vinařské obce Moravy a Čech
 
V ČR jsou definovány dvě základní vinařské oblasti - vinařská oblast Morava a vinařská oblast Čechy. Jednotlivé vinařské obce jsou pak součástmi vinařských podoblastí.
 
Vinařská oblast Morava se skládá ze čtyř vinařských podoblastí - Znojemská, Velkopavlovická, Mikulovská a Slovácká. Těch bylo původně deset podoblastí a to Znojemská, Mikulovská, Velkopavlovická, Podluží, Strážnická, Bzenecká, Mutěnická, Kyjovská, Uherskohradišťská a Brněnská. Vinařská oblast Čechy se skládá ze dvou vinařských podoblastí - Mělnická a Litoměřická. Celková plocha vinic v České republice činí více než 18 700 ha. Největší vinařskou obcí v České republice jsou Velké Bílovice s rozlohou vinic přes 800 ha. V Čechách a na Moravě se mimo osvědčené mezinárodní odrůdy pěstují i nově vyšlechtěné odrůdy, jako jsou André, Cabernet Moravia, Pálava, Neronet a další. A vinařské obce? V okolí Pálavy je mnoho velmi známých vinařských obcí, například. Bavory, Brod nad Dyjí, Březí, Bulhary, Dobré Pole, Dolní Dunajovice, Dolní Věstonice, Drnholec, Hlohovec, Horní Věstonice, Ivaň, Jevišovka, Klentnice, Lednice, Mikulov, Milovice, Novosedly, Nový Přerov, Pasohlávky, Pavlov, Perná, Pohořelice, Popice, Pouzdřany, Přibice, Sedlec, Strachotín, Valtice, Vlasatice, Vranovice. Ve vinařské oblasti Morava se vyprodukuje cca 80 % ročníků s dobrou, výbornou a vynikající jakostí vína a pouze 20 % ročníků přináší jakost horší. Vegetační období je kratší než v západní Evropě, léto však poskytuje vyšší tepelnou intenzitu pro pěstování i vinných odrůd s pozdním vyzráváním hroznu pro zpracování vysoce jakostních vín. Zrání vinné révy probíhá v této oblasti pomaleji, což dává některým odrůdám specifické aroma. Vinařská oblast Morava má výborné předpoklady pro tvorbu bílých vín se specifickou vůní a kořenitostí s obsahem plné kyselinky. Moravská červená vína mají ovocný charakter se zemitou pravostí. Na jižní Moravě se vyskytují i vesničky vinných sklepů bez trvale žijících obyvatel.

Obsluhujeme v Praze jednotlivce, firmy, domácnosti

Kompletní nabídkový list a aktuální ceník vám zašleme
Kupte u nás pohodlně vína z Moravy
Objednejte si za přímé ceny vinařství

Rozvoz zajištujeme v pracovní dny do domácností a do firem 

 

osobní odběry po celé ČR

posíláme dopravcem až do domu, nebo firmy

Vinařství Popela Perná
Vína ze slunce - vína ze slunce Pálavy. Vína, která mají svůj styl!
Naše vína si můžete přímo zakoupit po lahvích nebo kartonech na eshopu

Moderní sklepní hospodářství v Perné je založeno na šetrném zpracování hroznů řízeným kvašením. Vína zrají v nerezových tancích a dřevěných sudech.

Distribuce -Rozvoz -Osobní odběr ve vinotéce Praha
Viniční tratě Vinařství  POPELA jsou nejlepší viniční tratě na Pálavě
Tratě a jejich polohy se nacházejí jak v Perné, tak v obci Bavory. Goldhammer, Purmice, Pravá bavorská, U spálené hospody, Levá bavorská, Levá klentnická, Pravá klentnická, Kotelná, Věstonsko se nachází v perenském katastru. Tratě Pod Pálavou a Slunečná v katastru bavorském.

Hlavní odrůdy: Chardonnay, Ryzlink rýnský, Cabernet Sauvignon, Rulandské modré, Frankovka, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Ryzlink vlašský, Sylvánské zelené, Veltlínské zelené, Svatovavřinecké, Zweigeltrebe
Nejlepší tratě: Goldhammer, Purmice, Železná.

Vinařské tratěVíce zde:

Máme pro Vás také naší jednoduchou službu Objednejte u nás víno Popela na dnes. Máme skvělé moravské víno z Pálavy, víno je z vinařské obce Perná, máme víno ihned skladem a za nejnižší internetové ceny v Praze. Objednávejte víno u nás pomocí jednoduchého formuláře dole. Víno pro vás okamžitě připravíme na expedici. Napište nám prosím své jméno, příjmení, pokud je víno na poslání na adresu, tak přesně ulici a PSČ. Pokud je poptávané víno určené na Rozvoz po Praze, dopište do poznámky jméno přebírajícího, den a čas, kdy chcete víno doručit. Pokud jste provozovna, IČ, FIRMA, Praha restaurace, nebo je naše víno určeno pro servis-gastronapište nám svojí firemní hlavičku a DIČ. Fakturu daňový doklad obdržíte přímo se zásilkou. Na výdejné místa Zásilkovna je možné poslat pouze 3 ks vína, mají omezení do 5 kg, ale zase je to opravdu nejširší siť výdejních míst po celé ČR. Objednejte si v Praze na rozvoz vína kolik chcete, tady žádné omezení není. Doprava po celé ČR - víno přivezeme až do domu, do firmy, do kanceláře, do provozovny. Cena za dopravní služby je stanovena dopravcem podle váhy a místa převzetí, tj vámi udané PSČ. Výdejna Praha 1 na Národní třídě, vinotéka Praha 3 vám umožní osobně převzít víno ZDARMA, celé kartony. Víno na výdejny Uloženka mají omezení do 15 kg, pohodlně se vejdou 2 kartony vín, to je 12 lahví, vína vám také můžeme různě kombinovat, bílé, červené i růžové. Snadno, rychle a za přímé ceny, tak funguje naše služba Objednejte u nás moravské víno Popela.

Formulář na vyplnění je zde! Budeme se vám ihned věnovat.