Zelená káva

Prodej kávy v centru Praha 1, jsme v domě U Topičů, Národní č 9, dobrá cena a skvělá kvalita čeká i na vás. Kvalitní káva Praha, přímo z pražírny potěší všechny naše zákazníky.

Skvělá káva podle Gusta - ochutnej ten rozdíl

Zelenou kávu si kup zde

V současné době prodáváme více jak 40 druhů a odrůd kávy. V nabídce je 250 g  + výhodné balení zrnkové kávy výhodně pro dům, byt, kancelář i podnikání - celé 1kg. Skvělá cena kávy v Praze přímo z pražírny až na váš stůl. Máme to nejlepší z proslulých plantáží světa. Vyberte si druh a gramáž, vychutnejte si luxusní kávu. Neváhejte, Podle Gusta Obchod je e-shop nabízející široký sortiment kvalitní kávy přímo z pražírny.
Jaké druhy máme v prodeji??
Kávové směsi
Brazilská káva
Dominikánská káva
Etiopská káva
Guatemalská káva
Kubánská káva
Indická káva
Kolumbijská káva
Kostarická káva
Mexická káva
Peruánská káva
Honduraská káva
Nikaragujská káva
a mnoho dalších
Zelená káva je naše cesta ke zdraví a kráse. V poslední době se stává velmi populárním nápojem. Zelený poklad je Stoprocentní arabika z nejlepších plantáží, která nikdy nezklame. Když ji naše pražírna neupraží, zůstane v ní vyšší koncentrace zdraví prospěšných látek. A ty pomohají při detoxikaci, při hubnutí, při boji s bakteriemi. Lahodný nápoj nám všem pomůže doma i v práci proti špatné náladě. Kávu u nás na eshopu máme zařazenou v kategoriii produkty pro zdraví a krásu, dary z přírody a superpotraviny.
Proces úpravy zelené kávy je poměrně náročný a zdlouhavý, ovšem výsledek za to jistě stojí. Nejprve se z kávovníků ručně sesbírají jeho plody připomínající jasně červené třešně, pečlivě se roztřídí a ty nejkvalitnější se následně několik týdnů suší na slunci tak, aby se z nich dala snadněji vyloupnout vždy dvě kávová semínka. Ta se poté zpracovávají pomocí „mokré metody“, která zajišťuje perfektní zbavení zrnek jakýchkoli nečistot. Následně se zabalí do jutových pytlů tak, aby si zachovala svou čerstvost.

Rozdíl mezi standardními praženými (hnědými) a nepraženými (zelenými) kávovými zrnky je nejen v chuti a vůni, ale hlavně v obsahu zdraví prospěšných látek – ty se totiž během této tepelné úpravy ztrácejí.
Příprava a účinky zelené kávy
Mletá zelená káva se zalije horkou vodou a vznikne kyselkavý nápoj velice specifické chuti. Pokud však máte zrnkovou nemletou zelenou kávu, doporučuje se ji nejdřív na několik desítek minut namočit v misce s vlažnou vodou, jelikož nepražená zrna jsou tvrdší a mohla by způsobit následně poškození mlýnku (máte - li doma běžný typ mlýnku, je možná lepší si rovnou zakoupit mletou).
Zelená káva se v poslední době často skloňuje ve spojitosti s hubnutím. Za tímto názorem stojí několik vědeckých výzkumů (naposledy v lednu 2012 zabývající se obezitou a cukrovkou), které objevily, že zelená káva obsahuje mimo jiné kyselinu chlorigenovou. Tato kyselina pomáhá redukovat množství cukru v těle a jeho přeměnu na tuk, čímž snižuje riziko nadváhy, srdečních chorob a cukrovky. Zároveň se udává, že pozitivně působí v boji proti žlučovým kamenům a celulitidě a také snižuje množství volných radikálů v organismu.

Oproti pražené kávě má také mnohem vyšší obsah kofeinu, takže je možné ji pít jako přírodní a zdravější alternativu mnohdy přeslazených energetických nápojů. Spojení kofeinu a kyseliny chlorigenové zároveň působí detoxikačně a také ničí bakterie - je vhodné ji pít při nachlazení či bolesti v krku, nicméně je nutné vzít v úvahu právě vysoký podíl kofeinu. I z toho důvodu se zelená káva ve větším množství nedoporučuje těhotným a kojícím ženám či osobám s vážnými srdečními potížemi.
Účinky kávy

Důvodem, proč je zelená káva tak velmi oblíbená, je kyselina chlorogenová, kterou obsahuje. Jde o ester kávové kyseliny. V menších množstvích ho najdeme také v bramborách, artyčoku, jablcích, hruškách nebo meruňkách. Uvádí se, že šálek kávy obsahuje 50-150 mg kyseliny chlorogenové.
A k čemu je dobrá?

    Zabraňuje přeměně cukru v krvi na tuky, které se tak nemohou ukládat.
    Urychluje spalování a vyplavování tuků, takže je považována za superurychlovač redukčních diet.
    Snižuje chuť k jídlu.
    Detoxikuje (účinky lze pozorovat už 15 minut po konzumaci).

Poměr množství kyseliny CGA je 65 000 mg/1kg.
Druhou zásadní látkou, kterou zelená káva obsahuje, je kofein:

    Zahání únavu a zlepšuje koncentraci, pomáhá zvládat stres.
    Podporuje lepší učení a paměť.
    Zvyšuje výkonnost.
    Uvolňuje hladké svaly a může tak pomáhat astmatikům.

Zelená káva má silný antibakteriální efekt, mírní riziko vzniku cukrovky a snižuje hladinu cholesterolu v krvi.

POZOR: Zrnka zelené kávy jsou velmi tvrdá, k jejich mletí je zapotřebí kvalitní mlýnek. Běžně dostupné přístroje může zelená káva poškodit. Proto kávu meleme jen nahrubo. Přípravu nápoje doporučujeme pouhým zalitím mleté kávy vroucí vodou, nebo pomocí french pressu.